مراحل عرق گیری نعناع در خانه

 

برگ‌های نعناع را خردکنید

یک دسته از برگ‌های تازه‌ی نعناع را در دو یا سه دسته‌ی کوچک‌تر خردکرده یا با یک زیرلیوانی تمیز له کنید. با این کار روغن بیشتری از برگ‌ها خارج خواهد شد. برای برگ‌های خشک نعناع می‌توانید آن‌ها را با دست له کنید و یا همان‌طور سالم بریزید.قبل از خرد کردن یادتان باشد برگ‌های نعناع را بشویید.

نیازی نیست ساقه‌ی آن‌ها را جدا کنید اما هرگونه برگ سیاه یا له‌شده را جدا کنید زیرا ممکن است پوسیده باشند.

نعناع و مایع را در یک ظرف بدون منفذ بریزید

ظرف را از نعناع پر کنید و اگر می‌خواهید عرق قوی‌تری در پایان داشته باشید در بالای آن به‌اندازه‌ی ۱٫۲۵ سانتی‌متر فضا خالی بگذارید. شاید شما از مقدار کمتری برگ نعناع استفاده کنید اما درنهایت نتیجه‌ی کار شما ترکیبی با رایحه‌ی کمتر خواهد بود. زمانی که نعناع را در شیشه ریختید مایع را نیز درون شیشه بریزید تا کاملاً روی برگ‌ها را بپوشاند. درب شیشه را محکم ببندید.

شاید در ابتدا برگ‌ها روی آب شناور بمانند. می‌توانید با قاشق آن‌ها را به ته ظرف فشار دهید اما به‌هرحال بعد از چند روز دوباره در آب شناور خواهند شد.

بگذارید برای چند هفته شیشه بماند

در این فاصله گاهی شیشه را تکان دهید. مدت‌زمان لازم بستگی به این دارد که می‌خواهید عرق نعناع شما تا چه حد قوی باشد اما اغلب بین ۴ تا ۸ هفته زمان می‌برد. اغلب افراد ترجیح می‌دهند شیشه را در یک فضای تاریک نگه‌دارند زیرا نور خورشید می‌تواند طول عمر ترکیب را کوتاه‌تر کند. هر یک یا دو هفته چند دقیقه شیشه را تکان دهید تا فرآیند حل شدن را تسریع بخشید.

می‌توانید کمی از عرق را بچشید تا ببینید آیا از آن راضی هستید یا می‌خواهید کمی بیشتر بماند.

مایع را در یک شیشه‌ی رنگی صاف کنید

 

مایع را از چای‌صاف‌کن گذرانده و درون یک شیشه‌ی رنگی بریزید. شیشه‌ی رنگی باید مانع رسیدن نور خورشید به عرق نعناع شما شود و طول عمر آن را زیادتر خواهد کرد. عرق نعناع شما برای شش ماه یا کمی بیشتر باقی خواهد ماند اما به‌مرور اثر آن کمتر می‌شود.

اگر در پایان از قدرت رایحه‌ی عرق نعناع خود راضی نبودید می‌توانید با فیلتر قهوه‌ی تازه یا یک‌تکه پارچه روی درب ظرف یک هفته‌ی دیگر آن را باقی بگذارید.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *