خواص مصرف شیر و لبنیات

تغذیه یکی از مهمترین و ضروری ترین عوامل در سلامت جامعه را تشکیل می دهد و باعث می شود تا رشد و توسعه در جامعه بهبود یابد، از طرفی بسیاری از کشورها با تغییر تغذیه کودکان خود توانسته اند در دراز مدت الگوی رفتاری جامعه خود را تغییر دهند.

مصرف لبنیات در کودکی بسیار ضروری بوده و سلامت فرد را در بزرگی تضمین می کند،

براساس تحقیقات و بررسی های انجام شده شیر و لبنیات، منبع بسیار خوبی برای تامین پروتئین مورد نیاز بدن می باشد، مصرف روزانه دو تا سه لیوان شیر بالغ بر ۵۰ درصد از پروتئین بدن را تامین می کند.

کلسیم موجود در شیر و لبنیات از نرمی استخوان و خرابی دندان در کودکان جلوگیری می کندو بروز پوکی استخوان را در بزرگسالان به تعویق می اندازد، فسفر موجود در شیر و لبنیات در تشکیل و استحکام استخوان بسیار موثر بوده و در ساخت بافت های عضلانی، مغز و اعصاب نقش موثری دارد.

شیر دارای ویتامین های مانند A ، B12، B1 و B2 است، کمبود ویتامین   A در بدن باعث ایجاد شب کوری و کاهش مقاومت بدن در برابر بیماری ها می شود و از طرفی بی اشتهایی و بی حوصلگی را برای جسم و روح در بر خواهد داشت.

ویتامین ب ۱۲ موجود در شیر از اجزای مهم و ضروری در شکل گیری گلبول قرمز خون می باشد و کمبود این ویتامین برای فرد کم خونی و خستگی را بوجود می آورد.

در کنار مصرف شیر از کشک نیز استفاده کنید، کلسیم موجود در کشک دوبرابر شیر می باشد، بهتر است از کشک های کم نمک استفاده کنید و از بهداشتی بودن این ماده غذایی گران بهاء مطمئن شوید.

مصرف پنیر به دلیل پروتئین فراوانی که دارد، در علم تغذیه جزو منابع مغذی پروتئینی محسوب می شود و ۴۵ گرم از این ماده معادل مصرف یک واحد گوشت می شود و هر ۴۵گرم از این ماده برحسب نوع محصول دارای ۵۵ تا ۸۵ کیلو کالری انرژی می باشد.

فواید شیر

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *