خاکشیر و خواص و مضرات آن

خاکشی که در زبان عامیانه آن را خاکشیر می نامند با نام علمی Sisymbrium sophia گیاهی یک ساله یا دوساله از تیره شب ‌بویان است. خاکشیر در دشت و کوهستان می‌ روید و بلندی ساقه آن تا یک متر هم می ‌رسد. پائین گیاه کرک‌دار است در حالی که بالای آن بدون کرک است.در بعضی موارد تمامی گیاه بدون کرک است. تخم این گیاه که همان خاکشیر است، ریز و کمی دراز و معمولاً به دو رنگ وجود دارد، یکی از آن‌ها قرمز که دارای طعم کمی تلخ است و دیگری به رنگ قرمز تیره است.
گیاه خاکشیر در کنار جاده و اماکن غیر زراعتی و نسبتاً مرطوب می روید.قسمت مورد استفاده این گیاه دانه آن است ولی گاهی از برگ و ساقه گلدار آن نیز استفاده می شود.تکثیر خاکشیر از طریق کاشتن دانه گیاه در پائیز یا در بهار صورت می گیرد. برای این کار دانه‌های رسیده را در زمین سبک و نسبتاً مرطوب می پاشند. سپس فاصله آنها را به مقدار کافی در نظر می گیرند یا آن که این کار را در امتداد طولی با فواصل معینی انجام می دهند سپس فاصله هر گیاه را از دیگری با خارج کردن پایه‌های اضافی مرتب می کنند. رعایت مراقبت‌های لازم از قبیل کندن علف‌های هرز کود دادن زمین و غیره طبق معمول باید انجام گیرد.
برگ یا ساقه کامل گلدار این گیاه را از خرداد تا شهریور ماه می چینند و دانه‌های آن را در مرداد و شهریور ماه محصول برداری می کنند. پس از برداشت محصول، خشک کردن خاکشی باید به طور طبیعی در سایه و در محلی از انبار که هوا به خوبی جریان داشته باشد، صورت می گیرد یا به طور مصنوعی در حرارت ۴۰ تا ۵۰ درجه انجام می‌گیرد گیاه خاکشیر را بعد از برداشت از زمین به مکان‌هایی که قبلاً کشاورزان با کاهگل زمین آن را آماده کرده اند و به خرمنگاه معروف است حمل می‌کنیم و بعد از گذشت هفت تا ۱۰ روز گیاه خاکشیر را که در خرمنگاه به رنگ قرمز در آمده است را با تراکتور یا به صورت دستی اقدام به کوبیدن آن می‌کنیم.بعد از مرحله کوبیدن خاکشیر در خرمنگاه‌ها این گیاه به صورت دستی غربال گری می شود تا کاه از خاکشیر جدا شود و پس از آن نیز دانه‌های خاکشیر به وسیله الک نرم به صورت دقیق جدا شده و آماده تحویل به مشتری می شود.

فواید مصرف خاکشیر

خاکشیر جزو آن دسته از خوراکی‌هایی است که خوردن آن باعث از بین رفتن عطش و تشنگی می‌شود ولی جدای از این‌ها خاکشیر درمان مناسبی برای مشکلات دختران لاغر است چرا که اشتها می‌آورد و معده را تقویت می‌کند. همچنین خاکشیر التیام‌دهنده زخم و جراحات است و ادرار آور، تب‌بر و بازکننده صداست. فواید خاکشیر برای یبوست هم که از مدت‌ها پیش مشخص شده است. بنابراین می‌توان آن را یک درمان طبیعی برای یبوست های دانست. اما این تنها یک طرف ماجراست. خواصی که برای خاکشیر بیان شد در صورتی در بدن عملکرد صحیحی دارد که به صورت مناسب و به دور از افراط مصرف شود.

درباره مضرات خاکشیر بدانید

یادمان باشد که همه خوردنی‌ها و از جمله میوه‌ها و سبزی‌ها، مزاج خاص خود را دارند و زیاده‌روی در مصرف آن‌ها، گرچه ممکن است مشکلاتی از جمله یبوست فرد را برطرف کند، ولی احتمال دارد که در دراز مدت فرد را دچار مشکلات دیگری در همین دستگاه گوارش یا دیگر اعضای بدن کنند. نکته مهم اینجاست که درمان اصولی یبوست، بدون تشخیص علت آن، ممکن نیست و اگرچه مصرف برخی گیاهان می‌تواند در ظاهر یبوست را کاهش دهد یا موقتا از بین ببرد، اما از سوی دیگر ممکن است علت اصلی یبوست را شدیدتر کند یا ناخوشی‌های دیگر فرد را افزایش دهد.

توجه: بعضی از افراد هنگامیکه خاکشیر می‌خورند ممکن است سردرد بگیرند، اینگونه اشخاص باید خاکشیر را با کتیرا بخورند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *